Kelt

Kolik slovíček cizího jazyka doporučujete se naučit za jeden den?

Předpokládám, že se učíte denně. Já si myslím, že stačí 10, ale Eichmann doporučoval synovi, aby se učil denně 100 španělských slovíček. Jistě záleží na jazyky, na věku a dalších faktorech. Ale máte své zkušenosti. Podělte se s námi. Děkuji.

Odpovědi
anonym

To je jako učit se matematiku po číslech… Jazyk se neučí po slovíčkách, ovšem ve větách, celcích, … Začnete poslouchat pouliční nahrávky, filmy atd. – za pár měsíců budete bez potíží rozumět většině výrazů. Až pak budete chtít gramatiku – jen si v tamním jazyce seženete materiály…

Rokio

Podle mě stačí bohatě naučit se pět cizojazyčných slovíček denně.

Důležité je ovšem vydržet a učit se je pravidelně a rovněž je opakovat po čase.

Tw!st

Určit si počet slov denně je ta nejhorší cesta učení se jazyka. Místo toho bych orientoval hodinami za den. Pokud obětujete 4 hodiny denně, tak při pravidlu 80/20 se naučíte cizí jazyk za 3 měsíce.

Honza23244

Moje zkušenost je že nezáleží kolik slovíček zvládneš za den (to má každý individuální), ale jak dlouho je obnovuješ dokud se ti nezažijou do dlouhodobé paměti. U mě funguje aplikace Vocabulary Miner: https://www.vo­cabulary-miner.com/

Stáhnu si nebo si vytvořím nějaké slovíčka a pak je cvičím dokud si je nezapamatuju.

ivzez

Zkraje by těch slovíček mělo být více, poradila bych tak 15–20,
později může stačit i jen 10.

Ale je potřeba se ta slovíčka naučit pořádně.
Podstatná a přídavná jména, zájmena a číslovky vyskloňovat, od přídavných jmen a příslovcí vytvořit druhý a třetí stupeň, u případvných jmen druhý a třetí stupeň vyskloňovat v obou číslech a ve všech rodech, slovesa vyčasovat ve všech dosud známých časech, …

Pokud se někdo tímto způsobem naučí 10–15 slovíček denně,
bude ve výuce jazyka pokračovat poměrně rychle.

ivzez

@Matesax:
Jak se Vám daří? Dlouho jste tu nebyl vidět…