Nykki

Kolik slov nám asi přibylo od doby vydání Jungmannova slovníku?

Jednou nám učitel říkal,že si máme zjisti kolik zhruba slov nám od doby vydání Jungmannova slovníku přibylo… Neví někdo kolik asi tak?

Nejlepší odpověď
anonym

Poslední nejobsáhlejší Příruční slovník jazyka českého obsahuje 250 000 hesel, VŠ profesor ČJ mívá až 50 000 slov, Shakespeare měl dle vědců ve své tvorbě až 60 000 slov (pochopitelně anglických).
Zdejší uživatel a překladatel quentos má cca 38 640 slov, ale zato řadu slovníků a internetových zdrojů.
Jungmann – Slovník česko-německý (vydáván 1834–1839) – pět dílů, přibližně 120 000 hesel
Bližší v odkazu:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Slov­n%C3%AD_z%C3%A1so­ba