8Kačule

Kolik slov má mít detektivní román?

Nejlepší odpověď
annas

Počet slov není přesně předepsaný, ale liší se o rozsahem od povídky či novely. Nikdy mě nenapadlo, abych počítala počet slov v románu či povídce, případně novele.

Nejen počet slov, ale děj,. počet osob, zápletka, vývoj hrdiny atd. dělaají román románem. .

"U románu se uvádí běžný rozsah od 50 000 slov (200 stran) až po vícesvazková díla (například trilogie).

Jednotlivé jeho subžánry většinou bývají v rámci žánru buď tradičně kratší (detektivní román, román pro mládež), nebo naopak enormně dlouhé (románová kronika, román-řeka)" atd.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rom%C3%A1n

Další odpovědi
hapiky

V Praze na jaře stačilo 2000 slov.