Kolik si průměrně vydělá ten, který celý rok daruje sperma?

Nejlepší odpověď
annas

"Konkrétně na darování spermií můžou pánové pomýšlet nejdřív po dosažení plnoletosti, horní hranice se liší v závislosti na klinice – většinou se pohybuje kolem 35 až 38 let. Čtyřicítka je ostatně podle zákona hraniční věk, do kterého je možné sperma darovat. Dalším předpokladem pro zařazení do katalogu dárců je alespoň středoškolské vzdělání. Pokud jde o zdravotní stav, nezkoumá se jen aktuální kondice, ale i genetické dispozice a rodinná anamnéza. S tím také souvisí řada testů a vyšetření, které musí dárce podstoupit. Darování spermatu tedy rozhodně není rychlý přivýdělek za pár minut strávených v odběrové místnosti

První návštěva centra asistované reprodukce je většinou testovací – odevzdáte vzorek spermatu, krev a moč.

Pokud se na základě výsledků prokážete jako vhodný kandidát, může dojít k dalšímu odběru spermií, které už poputují na zamrazení.

Odběrů je potřeba podstoupit několik, většinou s týdenním rozestupem. Počet vzorků, které musíte odevzdat, se různí v závislosti na klinice – někde jich stačí pět, jinde budete muset přijít desetkrát.

V této fázi už také dojde na placení. Pravidlem ovšem je, že odměnu – respektive úhradu nákladů – nedostanete celou, nýbrž po částech. Někde půlku, jinde sedmdesát procent. Zbytek odměny kliniky dárcům vyplácí až po absolvování závěrečného kontrolního vyšetření. To probíhá zpravidla po půl roce od posledního odběru. Konkrétní ceny za jeden odběr se pohybují od 500 do 1500 korun.

Celkově si tak pánové můžou přijít až na patnáct tisíc korun. Počet žen oplodněných od jednoho dárce upravují samotné kliniky, většinou také nepřijímají dárce, který už odběry spermatu absolvoval jinde. " atd.

Zdroj: https://www.pe­nize.cz/zames­tnani/321700-spermie-za-pet-set-vajicka-za-dvacet-tisic-kolik-vydelate-na-vlastnim-tele

Údaje jsou z roku 2017. Někde v archivu je dotaz, kolik se platí za darování spermatu v Německu.

„I když u nás teoreticky platí, že jeden dárce by neměl počít více než sedm dětí, praxe může být jiná. Je totiž jen na muži, který se rozhodne své sperma darovat, zda na klinice po pravdě uvede, kolikrát a kde již své sperma daroval. A spermobank je u nás třicet“
ttps://www.no­vinky.cz/zena/styl/3911­33-stonasobni-anonymni-otcove-fikce-ne-nekde-uz-realita.html

Další odpovědi
anonym

To záleží kolikrát do roka tam půjde, 365× určitě ne. Taky záleží na vzdělání, podle dosaženého vzdělání se může výdělek navyšovat. Ale osobně si myslím, že kdyby chodil někdo darovat celoročně sperma, byl by to asi pěkný zoufalec.

Edison

To záleží na tom, kolik žen mu kolik dá. Ale to už by nebyl dárce, žejo… A měl by to zanést do účetnictví a platit daně, pojištění a podobně.

Teda pokud neberu v potaz spermabanky… 😁