ven.cik

Kolik si myslíte že by mohla mít lidská pamět Tb ? Nebo Mb to je jedno…

Já si myslim že tak 1 Tb určitě, co myslíte vy ? Dávám to do HW, snad to nebude nikomu vadit ;)
Doplňuji:
Předtim sem to nehledal, ale pro tebe- http://www.zi­ve.cz/Bleskov­ky/Lidsky-mozek-ma-vykon-38-petaflops-a-pamet-3-581-TB/sc-4-a-146110/default.aspx

Nejlepší odpověď
jirkajirka

Lidský mozek má výkon 38 petaflops a paměť 3 581 TB To to jsem našel ve vyhledávači.

Další odpovědi
Drap

Nelze porovnávat neporovnatelné.
Doplňuji:
pořád jsou to jen nepotvrzené teorie

huxa

Drap-naštěstí zde nemusíš nic porovnávat a navíc je toto i dosti podobné :)

1Tb určitě? To lidskou paměť dosti podceňuješ. Ber v úvahu, že se uchovává „video“ téměř z celého života, k tomu hodně údajů, které si pamatuješ dokonce i vícekrát, takže za mě zhruba 500EB-500'000'000TB

Bedy

To operavdu se nedá jednoznačně říct, navíc člověk nefunguje jak počítač – třeba takový mozek nemyslí logicky, ale chaoticky. Lidská paměť – každý má malinko jinou, záleží na trénovanosti apod.

A co tady jsem viděl za čísla, tak to jsou opravdu jen teorie, nikdy to dokázané nebylo.