dust8

Kolik si průměrně vydělá za brigádu ten, kdo pomáhá ve volební místnosti?

Nejlepší odpověď
marci1

Odměna: Kolik si členové komisí vydělají?
Práce ve volební komisi je placená. Aktuální základní odměna člena komise činí 1800 korun, a to jednorázově za celou dobu, kdy volební komise pracuje. O 400 korun více členové komise dostanou, pokud se konají souběžně volby různého typu, což ale bude v případě evropských voleb naprostou výjimkou.

Vyšší odměnu má předseda okrskové komise, který se určí losem (v praxi často dohodou) na ustavující schůzi každé okrskové komise, která se koná vždy několik dnů před samotnými volbami. Předseda komise dostane základní odměnu 2200 korun, která se mu může navýšit stejným způsobem jako u řadových členů komise. Nově také platí zvýšená odměna pro místopředsedu komise, který obdrží základní odměnu 2100 korun.

https://www.re­flex.cz/voleb­ni-komise-odmena

Další odpovědi
Edison

Především práce ve volební místnosti není na brigádu.