krcek164

Kolik se platí za krytí americkým stafordem bez papírů?

Kolik si mám vzít peněz od majitelky feny za pokrytí naším psem? Štěňat je 11, jsou zdravá a všechny půjdou na prodej… Ani jeden pes nemá papíry. Děkuji

Odpovědi
Drap

Ceny se stanovují dohodou. Pokud je pes šampión, se všemi náležitostmi, může se cena dohodnout i v několika tisících. U psů bez ocenění z výstav zkoušek a podobně většinou do 1000 Kč

annas

„Úhrada za krytí je tedy vždy na dohodě obou smluvních stran při dodržení chovatelských řá­dů.“

http://www.denajwen-bolognese.cz/de­najwen-poplatek.htm

"Ceny za krytí jsou různé, závisí např. na plemeni, na tom, kolik titulů má pes a jakých je kvalit, ale také na libovůli majitele psa. Dále počítejte s poplatkem za krycí listy. U některých plemen je platí majitel feny, u jiných i majitel psa, u některých plemen tyto poplatky odpadají.

Takže pokud máte fenu počítejte, že za narozenou fenu dáte cca 1000–2500,– a za narozeného psa 500–2000,– (tento údaj se může u jednotlivých plemen lišit, někdy se krytí platí paušálem – tj. předem smluvenou částkou bez ohledu na velikost vrhu). Dále mohou vzniknout náklady na pobyt feny u psa, pokud ji tam člověk nechá, ale to je už na dohodě mezi majiteli."

http://www.odlu­zaneckehoparku­.cz/chov_pp.htm