kemo

Kolik se platí za dan z nemovitosti?

Kolik se platit dan z nemovitosti na pozemek: orná půda o rozloze 2000m2.
Na netu sem našel,že se na k.ú. zjistí cena za 1m2 a vynásobí se plochou. V tomto případě je cena 1m2–5kč
Za rok se tedy platí dan z nemovitosti za tento pozemek 10000kč ????

Není to moc?
Doplňuji:
No, vyšlo mě 72 kč je to možný? To se mi zase zdá nějak málo :)

Nejlepší odpověď
mosoj

Ne je to jen cena která slouží k výpočtu daně.
Potřebuješ ale ještě více dat !

http://www.fi­nance.cz/dane-a-mzda/kalkulacky-a-aplikace/nemo­vitost/
Doplňuji:
Znáte opravdu ten místní koeficient ? Pokud jste zadal typ půdy správně a i ten koeficient, je to tak.

Další odpovědi
Sůwa

2000 m2 není zas tak moc, takže to možné je. Za cca 37 000 m2 jsme platili něco přes 1600,– a cena za m2 byla 5,04. Když to dosadím za 2 tis.m2 vychází mi 87 Kč, při nižší ceně za m2 72,– být může.