Karelcz

Kolik se platí pokuta za jízdu na černo v DPP?

V „zápisu o provedené přepravní kontrole“ mám napsáno 1500 Kč.

Přitom se na zadní straně píše o 800 Kč ale není mi jasné kdy tohle platí. Hodlám to zaplatit do 15 dnu (tak jak řekl revizor) a poté to bude tedy 800 Kč? Přeci není možné aby částka 800 platila pouze pro zaplacení na místě a tedy ten kdo nemá hotovost zaplatit o 700 Kč navíc.

Mám opencart na které je propadlá jízdenka. Opecard samotná je platná. Dík za vysvětlení.

Nejlepší odpověď
máňa21

Když to zaplatíš do 15ti dnů, je to za 800 Kč. Pokud to zaplatíš až po 15ti dnech cena se ti navýší na 1500 Kč

Další odpovědi
Pepa25

1500 Kč = základní přirážka při přepravě cestujícího bez platného jízdního dokladu, která se snižuje na 800 Kč, když je zaplacena na místě kontroly nebo nejpozději 15. kalendářní den ode dne kontroly v doplatkové pokladně. Postih v doplatkové pokladně je možné zaplatit nejdříve následující pracovní den od 13.00 hodin.

Zdroj: http://www.dpp­.cz/vyse-prirazky/