Kroupič

Kolik se může jezdit v městě?

JInak jaká jsou rychlostní omezení ? Město 50, mimo 90 dálnice 130 a obytná zona 20. Ještě nějaká :

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Píšete to správně, např. u škol, nemocnic lze snížit rychlost třeba na 20 km/h, pokud je to nějaký nebezpečnější úsek, např. tam hodně chodí děti a navíc je v zatáčce.

Další odpovědi
dědapetr

Je rychlost jízdy omezena zákonem,,což jest město 5o mimo město 90 dálnice 130 a ostatní omezení a nebo určení rychlosti je dáno dopravním značením.

chudst

A na dalnici (a predpokladam i na silnicich prvni tridy) se ve meste muze jezdit 80. A dalepak znackova omezeni, ktera mohou rusit vsechny vami i mnou vyse uvedene moznosti.

Michal Kole: jasne, ale to je upraveno znackami, nikoli zakonem. (Tedy ano, ale ve smyslu, ze pokud je tam nejaky nebezpecny usek, ma se jet takovou rychlosti, aby byl ridic schopen v pripade potreby zabrzdit; zadne konkretni omezeni tam neni.)