Mar k

Kolik se mi odečte dovolené?

Dělám 12 hod směny (krátký a dlouhý týden). Měla jsem teď 2 dny dovolené, kolik se mi odečte dnů z dovolené?

Vedoucí mi říká že 1,5 dne za jeden den tj. 3 dny. Místo dvou.

Nejlepší odpověď
elkon

Podívej se zde, mělo by tu být vše. http://zakony­.centrum.cz/clan­ky/dovolena-dle-zakoniku-prace

df

odečtou se 3 dny

Funna

Dochy má pravdu, co napsal elkon je blbost, u směn se to počítá jinak…a tím, že jsi uzavřel otázkuti už nic neodpoví…

Dochy

Uzavíráš to předčasně. Myslím, že elkon nemá pravdu. Záleží kolik směn z předpokládaného plánu jsi „zmeškala“. 2×12 hodin odpovídá 3 standardním 8h dnům. Ale bacha, mám pocit že to počítání u směn není úplně standardizované a je možné že si to každý bude chtít ohnout tak aby to vycházelo co nejlépe pro něj.