Kolik se dá průměrně denně sníst meruněk, aniž by to začalo být škodlivé pro tělo?

Obrázek: https://pixaba­y.com/cs/meru%C5%88ky-meru%C5%88ka-ovoce-sladk%C3%BD-1522680/

Nejlepší odpověď
annas

"Meruňky

Čerstvé nebo sušené meruňky jezte libovolně. Už tři plody obsahují karoteny v množství poloviční denní potřeby dospělého člověka. Hrst sušených meruněk nahradí dospělému okolo 20 % denního příjmu draslíku, ženám více než 10 % železa a mužům téměř 20 %.

Upozornění: Meruňkové pecky obsahují hořký amygdalin a jsou jedovaté. Jadérka z meruňkových pecek proto raději nejezte.

Ani těhotné ženy by pro vysoký obsah mědi neměly konzumovat mnoho meruněk. U některých náchylných lidí mohou meruňky vyvolat průjem a při nadměrné konzumaci i celkovou slabost."

V odkazu najdete i doporučené množství konzumace jiných druhů ovoce.
http://www.bio-life.cz/clanky/zdra­ve-potraviny/ovoce-kazdy-den---ale-jake-mnozstvi.html

Další odpovědi
Kepler

Co kdo snese. Nevím o případu, že by si někdo ovocem uškodil. Pokud tedy není zkvašené a prohnané trubkami. Ale sníst na posezení 3 kila meruněk na posezení by už nějaké následky mít mohlo. Nic se nemá přehánět, zabít se dá i enormním množstvím vypité vody.