Kolik šálků čaje ze zeleného ječmene se může bezpečně denně vypít?

Nejlepší odpověď
annas

„Čaj ze zeleného ječmene můžeme také nazvat jako zdroj potřebný pro zdravý životní styl s velkým množstvím vitamínů, minerálů a jiných nutričně významných látek. atd.“

Doporučená porce je většinou pití čaje 2× denně,, tedy 2 sáčky.
http://www.co­jemladyjecmen­.cz/caj

Další informace najdete v odkazu. Nejde o čaj porcovaný.

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/caj-na-srdce-z-jecmene/

Další odpovědi
Irisa

Asi tak, dokud vám nebude špatně. Dlouhodobé následky však žádné nebudou, proklamované hodnoty živin jsou asi desetinásobné, než ve skutečnosti.

Edison

Šálek čaje se fak vypít nemůže. 😁

annas

Ad Edison,

snědla jem talíř polévky, vypila šálek čaje a přitom četla Němcovou.

Je to metonymie.

Edison

Ano, ale tos ho snědla, vypila a přečetla TY. Rozhodně se talíř nesnědl sám, ani šálek se nevypil sám, ani Němcová se nepřečetla sama… 😁

annas

sníst celý talíř, vypít sklenici vody …

číst Jiráska, Němcovou, Čapka, poslouchat Smetanu, Dvořáka, Fibicha apod. K maturietě je třeba znát Jiráska, Čapka atd.

Pojmenování nádoby, obalu přenesené na věci v
nich umístěné (např. pohár, sklenice , šálek – nápoj) – metonymie strukturní. Vedle významu původního má slovo také význam metonymický.

Edison

Opakuji… To není ten problém. Problém je, že šálek sám sebe vypije dost těžko. Podobně se těžko vy sama kousnete do svého vlastního voka, aniž byste si ublížila ještě před tím.

annas

Uvedená metonymie se týká věci…

annas

Ještě jednu reakci jsem neodeslala.

Neuvědomil jste si, že jde o reflexivum, původce děje není shodný s podmětem.

Auta se vyrábějí,.

Jeden šálk čaje se může pít studený. Takže se pije sám?

Edison

No a? Mícháte jabka s hruškama… Já mluvím o voze, vy o koze… Vy si nemůžete olíznout loket stejně, jako SE nemůže vypít šálek. Chápete?

annas

Pokud jste češtinář, takže určitě máte zdroje pro svá tvrzení.

Děkuji.