Avatar uživatele
lucille

kolik růží?

ahojky :) potřebovala bych se zeptat.. když se řekne kytice růží kolik tam je růží?..je to jedno nebo tam je nějakej určitej počet?..ano vím že má být lichý počet.. ale nějaké určité číslo?? chci ji koupit přítelkyni a nevím kolik jich mám vzít.. (na ceně mi nezáleží) .. :) děkujuu

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, hanulka11, Salvaje před 4249 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
terry

V kytici je různý počet. Jsou kytice malé či větší...
Obecně se víc ks dává, když je květ menší. U květu velkého krása lépe vynikne jako soliter. Také záleží na tom, zda je kytice ze samých růží nebo jsou přidány i jiné doplňující květy.

http://www.google.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

záleží k čemu to plánuješ
tak třeba podle počtu let kolik jí je
ale uděláš jí radost třeba kyticí ze 3 květin

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lola

Libovolný počet,ten není nijak určen. Jak již bylo napsáno,záleží k čemu jsou. Jestli k narozeninám,nebo jen tak. Zkus si taky najít,co která květina znamená a co tím vlastně muž myslí,ať ji ve finále neurazíš!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Já si představuju kytici většího objemu.Je kytka a kytice.Radost samozřejmě udělá i růžička jedna,ale kytice -to se musí nést,to musí mít tvar .Začala bych tak na devíti pěkně navázaných do kulata,ale záleží na velikosti těch růží.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Langer

Obecně lze říci, že kytice tedy množné číslo začíná při sudém počtu na dvou. Zaměřím-li se tedy na příjemnější příležitosti, pak v lichém počtu je to tři. Následně pak záleží zda se bavíme o plochém nebo kulatém uspořádání. Pokud se ve Vašem případě jedná o růže, není vhodné pro ploché uspořádání použít více jak sedm růží. Od devíti kusů růží je tedy uspořádání kruhové. Počet se pak volí podle slavnostního okamžiku, případně situace. Každou ženu květina potěší. Celkem vzato je rozhodně lepší přijít častěji z menší kyticí, něž občas s velkou kyticí.

Zdroj: langermarketing.cz

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
natasanatasa

Jak už tu psali ostatní, tak počet růží v kytici není nijak daný. Pokud se jedná o kytici k narozeninám, může počet růží odrážet věk toho, komu kytici dáváte. Co vím, tak hodně oblíbené jsou například kytice, ve kterých je přesně 100 růží. Takové se dají sehnat například na https://www.florea.cz/

před 1218 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek