Muciq

kolik řešení má tato rovnoce ?

Musíte za x doplnit jakékoliv přirozené čtyřmístne číslo tak aby platily početní operace: x2:34:65:63:2­*3:2. Kolik je celkem možností ? Prosím i jak jste na to přišli. Díky
Doplňuji:
Chyba na mé straně :) příklad

Nejlepší odpověď
Jose1f

Je to rovnice a nemá rovnítko? (=)

Další odpovědi
bolak

Tvoje rovnoce nedává smysl. Pokud za x doplníš 4 místné číslo, tak výsledků bude stejně jako počet čtyřmístných číslel, tzn 9.000

Nebo se pletu? Ten příklad si vymejšlela sama co? No k bělounovi to má ještě hodně daleko :)
Doplňuji:
Tak podle toho doplnění v diskuzi, pokud musí vyjít po každým kroku přirozený číslo, tak bych postupoval následovně. Pokud je už samo X přirozený, tak násobení je mimo hru, porotože když vynásobíš přirozený číslo jiným přirozeným číslem, vyjde ti vždycky zase jen přirozený číslo. Budeš to tedy brát po dvou krocích.

První dva kroky jsou *2/3, což znamená že X musí být dělitelné třema.
Druhý dva máš *4/6, tudíž X musí bejt dělitelný 6, a protože jsi v minulým kroku násobil dvěma, tak staší když bude opět dělitelný třema, tedy dohromady už 3*3, tedy devíti.
Třetí krok je *5/6, posledně e násobilo 4ma, tudíš víš že je číslo dělitelný dvěma, takže vynásobíš zase jen trojkou (333)
Čtvrtej krok 3:2, ze 4ky ti zbyla ještě dvojka, takže tohodle si nevšímáš.
Pátej krok 3:2, násobíš dvěma (333*2).

Tudíž pokud sem to slátal správně, měly by to bejt všechny čísla od 1000 do 9999, který jsou dělitelný 54ma. První číslo by pak bylo 1026 (54*19) a poslední 9990 (54*185). Výsledek by tedy měl bejt 185–19+1=167, ale jestli je to správně…to ví jen ten nahoře (otec toho chlápka s kšiltovkou).

RedC22

Já bych to viděl tak, že tyhle operace můžeš aplikovat na libovolné přirozené čtyřmístne číslo.
Tedy 1000 až 9999, to je celkem 9000 řešeních.
Doplňuji:
Tak jsem si si dal tu práci a spočítal jsem to.
Timhle jsem to počítal: http://www.clip­board.cz/8erwg
A výsledek je 1500.

joudar11

Místo dvojteček dej lomeno a zadej to na http://wolfra­malpha.com

bolak

RedC22: On psal že po každém kroku, ne jen na začátku a na konci :)

RedC22

Tak máš prabdu. Řešeních to má 167.
Timhle jsem to zjišťoval: http://www.clip­board.cz/8s8qg
Tady jsou všechny vypsaný: http://www.clip­board.cz/4s8qg

bolak

no vidíš, a já blbec se s tím počítal :)

RedC22

Jo, máš pravdu, špatně jsem to pochopil. Večer to přepíšu.

Muciq

Není to pravda, jelikož ne všechna čísla jsou dělitelna 2,3,4 nebo 6 ku přikladu 3320*2:3= ne přirozené číslo (zapoměl jsem doplnit, že po každém kroku musí vyjít vždy přirozené číslo)

bolak

No, to si zapomněl. To je docela podstatná věc nemyslíš? :)