Hufnágl

Kolik psů přiběhne, když toho svého učím přivolání píšťalkou?

Chci si pro svého psa obstarat výcvikovou píšťalku, ale jak to bude se jinými psy, kteří budou v jeho blízkosti? To také přiběhnou na zapískání?

Nejlepší odpověď
Drap

Nedělej si problémy. Pokud to psa naučíš, tak přiběhne pouze ten tvůj. Každý pes pozná i svou píšťalku. Cizí pes se tak maximálně ohlédne, ale nebude reagovat. Každý jinak pískáme

Další odpovědi
Edison

Přesně tolik, kolik jich bude naučeno na stejnou píšťalku a současně stejné povely a kolik jich ji zaslechne.

EKSOT123

Pokud psa bude mít na vodítku blondýnka, je možné všechno…

Hufnágl

Edison
Píšeš z praxe, nebo to je tvé teorie?

Dochy

A ty si myslíš, že je to kouzelná píšťalka za kterou se potáhnou všichni psi z okolí? Je to jen jinak vydaný poval pro psa. Pes ho buď zná, nebo nezná. Když ho zná, pak je ještě otázka zda jej poslechne, nebo neposlechne…

Edison

A o tom mluvím. Předpokládáš, sice správně, že každý máme jinou píšťalku a jinak naučené psy. Je to ale jako když si koupíš pět stejných televizorů, ke kterým budeš mít pět stejných ovladačů: Reagovat budou všechny televizory na kterýkoli ovladač. Sice nepravděpodobné, leč nikoli nemožné. Proto jsem odpověděl tak, jak jsem odpověděl. Představ si situaci, že sám máš několik psů. Jak je budeš cvičit, aby každý reagoval jinak? Nebo na jinou píšťalku? Nebo naopak, aby reagovali všichni psi stejně? Jsou to prostě možnosti…

Dochy

Já nic nepředpokládám, já reaguju na Hufnágla, jehož dotaz vyznívá tak, že se obává že by mohl svolat psi z celé čtvrti…

Hufnágl

Dochy, přesně tak.

Edison

Což by teoreticky mohl, žejo… 😁 A to jsem si myslel, že ty máš akvárko… 😁

Dochy

Já myslel že tady řešíme píšťalky a ne orientaci 😉

Edison

No ba, podle mě pořád bude platit to, že pokud budou psi nacvičeni na tutéž píšťalku s tytéž povely, pak pokud je uslyší tak je i splní. Bez ohledu na početpsů.

Edison

To je logika… Asi nemáš doma akvárko, viď. 😁