Avatar uživatele
Hufnágl

Kolik psů přiběhne, když toho svého učím přivolání píšťalkou?

Chci si pro svého psa obstarat výcvikovou píšťalku, ale jak to bude se jinými psy, kteří budou v jeho blízkosti? To také přiběhnou na zapískání?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 1468 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nedělej si problémy. Pokud to psa naučíš, tak přiběhne pouze ten tvůj. Každý pes pozná i svou píšťalku. Cizí pes se tak maximálně ohlédne, ale nebude reagovat. Každý jinak pískáme

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Hufnágl Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Přesně tolik, kolik jich bude naučeno na stejnou píšťalku a současně stejné povely a kolik jich ji zaslechne.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
EKSOT123

Pokud psa bude mít na vodítku blondýnka, je možné všechno…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hufnágl

Edison
Píšeš z praxe, nebo to je tvé teorie?

před 1468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

A ty si myslíš, že je to kouzelná píšťalka za kterou se potáhnou všichni psi z okolí? Je to jen jinak vydaný poval pro psa. Pes ho buď zná, nebo nezná. Když ho zná, pak je ještě otázka zda jej poslechne, nebo neposlechne…

před 1468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

A o tom mluvím. Předpokládáš, sice správně, že každý máme jinou píšťalku a jinak naučené psy. Je to ale jako když si koupíš pět stejných televizorů, ke kterým budeš mít pět stejných ovladačů: Reagovat budou všechny televizory na kterýkoli ovladač. Sice nepravděpodobné, leč nikoli nemožné. Proto jsem odpověděl tak, jak jsem odpověděl. Představ si situaci, že sám máš několik psů. Jak je budeš cvičit, aby každý reagoval jinak? Nebo na jinou píšťalku? Nebo naopak, aby reagovali všichni psi stejně? Jsou to prostě možnosti…

před 1468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Já nic nepředpokládám, já reaguju na Hufnágla, jehož dotaz vyznívá tak, že se obává že by mohl svolat psi z celé čtvrti…

před 1468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

Dochy, přesně tak.

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Což by teoreticky mohl, žejo… 😁 A to jsem si myslel, že ty máš akvárko… 😁

před 1468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Já myslel že tady řešíme píšťalky a ne orientaci 😉

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

No ba, podle mě pořád bude platit to, že pokud budou psi nacvičeni na tutéž píšťalku s tytéž povely, pak pokud je uslyší tak je i splní. Bez ohledu na početpsů.

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

To je logika… Asi nemáš doma akvárko, viď. 😁

před 1468 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek