Spartaboy

Kolik procent psychiatrických pacientů má ochrannou léčbu?

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze zjistit, jsou to důvěrné informace. Lze jen odhadovat. Podle mne to procento bude velmi nízké.

Další odpovědi
Rokio

Podle mě jich moc není. K mému psychiatrovi chodí asi jen 6 lidí s nařízenou ochrannou léčbou, což řekl sám psychiatr.

Z toho plyne, že to nebude moc vysoké procento.

poznámka: Jedná se pouze o můj subjektivní názor.

ivzez

Vidím to podobně jako Drap, k těmto informacím
se asi nikdo běžně nedostane.

Také si myslím, že nařízených ochranných léčeb moc nebude,
ale je to jenom dohad, podklad pro to žádný nemám.

@Rokio,
víš, kolik pacientů má tvůj lékař cekem
( o jaké asi u něj může jít procento)?

Mc Merkurion

… tyto data nejsou veřejně známa, jedná se o lékařské tajemství …
… ale mnoho pacientů se dostane na psychiatrickou léčebnu už s ochranou léčbou (jde především o ty, co by byly sobě či okolí nebezpeční, nebo při léčení odmítnou léčbu), někteří si o to i sami řeknou, nebo se o to postarají (ona totiž jestliže je nařízena ochranná léčba, nemusel se platit pobyt v nemocnici), takže tyto čísla budou dost zavádějící …
@Rokio: … jen dodatek: ochranná léčba je především ústavní, takže nemůžeš hodnotit podle pár ambulantních pacientů …