highsmoke

Kolik procent příjmů do státní pokladny tvoří DPH? Kolik snížená sazba a kolik základní? (Nebo celkové částky v kč.)

Dík za odpověď

Nejlepší odpověď
cukrar

ještě u některých položkách je 0 sazba DPH.

Taky jsem nepochopil dotaz, ale teď již ano.
Doporučil bych dotaz na mfcr.cz, nebo kouknout do zákona o rozpočtu ČR.

Další odpovědi
Michal Kole

Základní je 20%
Snížená je 10%

Jambalaya

Pokud se chcete probrat např. státním rozpočtem na rok 2010, máte možnost na serveru MF. Určitě tam naleznete celkové předpokládané daňové příjmy. Možná, když se do uvedeného rozpočtu ponoříte, získáte i konkrétní odpověď na svou otázku 🙂.
Bude to určitě hodně % 🙂

Zdroj: http://www.mfcr­.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xs­l/zakon_o_sr_524­23.html

standa

Michale, anonym se ptal na něco jiného 🙂