Frogman

Kolik procent lidí v Česku má předplacenou kartu?

Je někde k dispozici statistika, kolik lidí, respektive kolik mobilních čísel má předplacenou kartu a kolik má některý tarif?

Nejlepší odpověď
Kepler

No nevím, asi bys to musel zjišťovat u každého operátora zvlášť a pořád se to mění. A že těch mobilních operátorů jsou desítky, pokud tedy započteme i ty virtuální. Není třeba řídit se statistikou, každý ať si vybere operátora a tarif podle vlastních potřeb. Ale možná nějaké hrubé odhady existují.

Další odpovědi
mosoj

Předplacenou kartu jsem měl v úplném počátku u Eurotelu kdy minuta hovoru na mobil stále 7,80 !!! a na pevnou linku 14,60 Kč !!!! To bylo třeba opravdu hlídat a konkurence nebyla.
Nyní mám již delší dobu neomezený tarif. Nehodlám si pořád hlídat minuty hovoru, navíc na předplacenou kartu ještě dražší.
Nicméně 400 Kč za neomezené hovory, neomezené SMS a 500 Kb dat není drahé. Běžně prohovořím 300 min, ale někdy také s kamarády 800 !!!! Na net se připojuji převážně z hot spotů a když jsem v terénu těch 500 Mb mně bohatě pro získání potřebných informací stačí.

Frogman

@Kepler: Aha, myslel jsem, že třeba ČTÚ nějaké údaje mít bude. Určitě nemám v plánu se podle nějaké statistiky řídit, mám vlastní hlavu. Jen v mém okolí čím dál více lidí má předplacenou kartu, protože tarify jsou drahé, proto mě zajímala za statistika nebo přibližný odhad. Je jasné, že operátoři se tím chtít chlubit nebudou. :D