klumprt

Kolik procent lidí je hloupějších než vy?

Uveďte spodní hranici vlastního odhadu, tj. nejpesimističtější sebehodnocení.

Komentáře k anketní odpovědi vítány. Pokud se mi vývoj odpovědí bude líbit, možná v diskuzi sdělím svůj sebeodhad.

Nejlepší odpověď
quentos

více než 50 %

Podle Mensa testů minimálně 75 % – a to jsem ještě byl blbec poctivej a nechal poslední otázky, se kterými jsem si nevěděl rady, bez odpovědi, místo abych je nastřílel od boku jako ostatní, a tak mi těsně unikla hranice horních dvou procent :{/>

Další odpovědi
redy

víceméně 50%

Moudrost, stejně jako želví polévka, není dostupná každému.

Kozma Prutkov

Stát se moudrým je maličkost. Je třeba umět skrývat svou hloupost.
G.B.Shaw

Hloupé myšlenky míváme každý,moudrý si je však nechává pro sebe.

W.Busch

marci1

méně než 50%

To opravdu nevím. Chytrý se za chytrého nepovažuje, zatímco hloupý se za chytrého považuje. 🙂

anonym

více než 50 %

98%.
Mám to potvrzený od SCIO testů :--)

zjentek

víceméně 50%

Víceméně nevím. Opět relativní. Za normálních okolností bych tvrdil, že nikdo takový už není. Jenže já byl tzv. na ulici. Normální člověk, který jezdí ze své vily někam do výzkumnýho ústavu limem s černými skly, neví, o čem mluvím. Zkrátka je třeba vylézt na ulici a jít, aby člověk pochopil, že je velmi, velmi chytrý a nikdo chytřejší už tam není. Je tam doslova král! ;)

Cenobita

více než 50 %

Blbost je však relativní, i blbec dokáže překvapit a šokovat něčím obratným a nebezpečné jsou i nuly, od nich se totiž počítají ta záporná čísla. Ale opravdu jak v čem, nevyznám se ve všem a vyznám se jen v něčem, tedy je to vždy porovnáním dvou pohledů – relativita.

Rokio

více než 50 %

Moje IQ je průměrné, ale moje inteligence je nad průměrem. Inteligence je soubor našich dovedností a vědomostí. Inteligence je tedy od IQ hodně daleko.

mzm

méně než 50%

Co to je „hloupější“?

Tw!st

více než 50 %

Lgee

více než 50 %

Yewtree2

více než 50 %

klumprt

Tak já bych to u sebe odhadl na takových 70%. Percentil u TSP na přijímačkách na kombinovaného Bc. na PrF MU v Brně jsem měl nějak kolem 99%, ale beru spíš takovou tu celkovou životní chytrost. Protože ve spoustě ohledů se chovám velmi hloupě. A nemůžu si pomoct. 🙂

dudu

Prázdný soudek nejvíc duní.

zjentek

Klumprde, tady si na zlomu dne dal někdo pěkně do trumpety, žejo.

klumprt

No, malinko jo… 😉
Ale i ve střízlivém stavu si myslím, že ta otázka je zajímavá a vybízí k zamyšlení.

zjentek

Ale když jsem si přečetl odpovědi, tak se ukázalo, že v tom rozhodně nelítáš sám, a teď otázka:
Kolík % lidí je střízlivějších než já?

xxx3

marci1: ono je to spíš tak, že inteligentní lidé jsou si vědomi své inteligence, nebo prostě svých silných stránek, naproti tomu lidé méně inteligentní se opravdu mají o sobě mnohem více pozitivní představy, co se týče jejich inteligence.

klumprt

marci1

To je snad dokonce nějakým výzkumem prokázáno. Ale chytrý člověk by neměl tímhle argumentovat a přitom zařadit sám sebe do horší poloviny. Vypadá to neupřímně. A hloupě. 🙂

marci1

„Chceš-li dostat chytrou odpověď, musíš položit chytrou otázku.“ 🙂
Johann Wolfgang von Goethe

Seznam.cz

Prý dělaj hlupáci ze sebe chytrý a chytří hlupáky.

Seznam.cz

Zjentku, tak to napište opatrně.

zjentek

Příspěvek smazán administrátorem.

dudu

Chtělo by se říci „potrefená husa se nejdřív ozve“, ale ty nejsi blbej a proto prosím, nech mě laskavě na pokoji!!

Seznam.cz

To bylo na mě? Proč ten paranoidní výkřik? Zdá se, že máš problém se čtením.