pn65

Kolik procent je daň z příjmu?

Kolik procent je daň z příjmu? děkuji

Nejlepší odpověď
Pepa25

Koho a z jakých příjmů? Vím o nejméně 3 sazbách …

Další odpovědi
McArthur

Obecně mají pro fyzické osoby v ČR daň z příjmu sazbu 15 % ze základu daně. A je prakticky jedno z jakého příjmu. Problém je, že musíš určit ten základ daně, který se vypočítává u každého příjmu trochu jinak.

zzzzz

Je to potřeba rozlišit.
Daň z příjmu, když třeba prodám dům, na kterém budu mít zisk a nemovitost jsem vlastnila méně než 5 let, tak bude daň 15% ze zisku po odpočitatelných položkách. (základu daně)

Daň ze mzdy. Je úpotřeba nejprve hhrubou mzdu vynásobit koeficientem na super hrubou mzdu a z té se platí 15%.

lota

Daň z příjmu FO: Sazba daně

"Daň ze základu daně sníženého o nezdanitelnou část základu daně (§ 15) a o odčitatelné položky od základu daně (§ 34) zaokrouhleného na celá sta Kč dolů činí 15 %."http://za­kony.centrum.cz/za­kon-o-danich-z-prijmu/cast-1