Rokio

Kolik procent invalidů 3. stupně pracuje?

Je jich většina, nebo jich naopak moc není?

Invalidní důchodce 3. stupně má pracovní schopnost sníženou minimálně o 70 %, takže může pracovat maximálně 12 hodin týdně.

Odpovědi
jirka F

Jo ale za splnění zcela mimořádných podmínek – můžou pracovat. Kolik procent to nevím ale asi jich moc není když mají 3.stupeň inv.

Dochy

To, že je prac. schopnost snížena o 70% neznamená, že může pracovat maximálně 12 hodin týdně. Ono jde také o to co může dělat. Pokud nemá ruce tak zkrátka tou lopatou míchačku nenaplní ani za týden.

Smack: Kecy. Zákon mu to nezakazuje a jsou různé druhy postižení. Dokud je při smyslech je slušná šance že umí/zvládne něco co se dá uplatnit.

Drap

Mysalím, že se o tom ani žádná statistika nevede. Hodnoty se tam příliš často mění.

Smack

Invalida 3. Stupně nemůže pracovat!!!