Rokio

Kolik procent české populace s IQ pod 100 má vystudovanou vysokou školu?

Tak třeba Andy Warhol má IQ 86 a má vejšku. Možné to tedy je.

Pokud žádná studie na toto téma nebyla, jaký máte odhad?

Nejlepší odpověď
Kelt

Tohle nejde dávat dohromady. To jsou jablka a hrušky. IQ je nějaký test podle něčeho. a Vysoká škola – zvládne pár předmětů, složí zkoušky napíše práci a obhájí. A že má někdo vysokou školu a něčemu nerozumí, neznamená, že má nižší IQ. Když je někdo hudebník a má AMU, konzervatoř a neví vzorec nějaké kyseliny, tak to nic neznamená. Stejně jako profesor fyziky, který nepozná autora hudby nějaké opery.

Další odpovědi
Gus_Fring

Kelt to napsal výborně. Jen bych podotknul, že IQ je vlastně schopnost najít logické řešení za čas. Ale čím vyšší IQ máš, neznamená, že jsi chytřejší. Znamená to, že Ti jdou lépe IQ testy.

Mc Merkurion

… nezáleží na IQ, ale na schopnosti školy … naše školství je toho důkazem: práva v Plzni udělala i vrátná, matiku z maturit vyloučily z důvodu obtížnosti a o zbytek se postaraj stávkující učitelé … takže ve výsledku to dopadá, tak jak to dopadá …