aliendrone

Kolik přispějete na „svobodu Ukrajiny“ v následujícím kvartálu?

Tak nám trošku poskočily vzhůru ceny pohonných hmot o nějakých slabých 20Kč na litr. Ropu „zlého Putina“ nechceme, takže platíme. Cena dopravy se rychle promítne do ceny zboží, ceny energií povalí dosavadní rekordy. Jasně, je tam vícero zájmů (především elekltrodebilních ekošmajdů), ale i tak – KOLIK odhadem ZBYTEČNĚ vycálujete (se vším všudy) navíc v příštím kvartálu?

(Nemyslím kolik probendí státní rozpočet, který plníte, to je jiná kapitola.)

Nejlepší odpověď
hapiky

Jiná odpověď.

Ukrajina za to nemůže. Je to opravdu podivné, ale za to může jen jediný muž a jeho ruské vize. Putin je sběratel, pro svého koníčka zaplatí jakoukoliv cenu, i to, že je nejnenáviděnějším mužem planety Země.
My tady ubekujeme nad zdražováním a Ukrajina je srovnávána se zemí. Je smutné, když někteří neumí a nechtějí ani ukázat na agresora.

Další odpovědi
Kazatel

Inu co nadělám, zvednu ceny, přeci to nebudu cálovat ze svého. (nad 100 000Kč)

EKSOT123

Jiná odpověď.

V první fázi to financovalo USA. Mělo to být kolem 5 000 000 000 $ k převratu a Majdanu a další finance později. Nyní je řada na nás, aby se to USA rentovalo. Ale neboj, ta cena benzínu 50 Kč je jen dočasná, dokud ropa z Ruska teče.

_Bůh_

Jiná odpověď.

„Ropu "zlého Putina“ nechceme, takže platíme."
Však ji stále odebíráme?

Slušní lidé mají na střeše fotovoltaiku a neničí přírodu ropou, fuj!

Pepa25

Jsem v pohodě - vlezu se se vším všudy do 10 000Kč, možná! :)

Jak píšu v komentáři: PHM už jsou dolů, naposledy jsem tankoval za 35 a předpokládám, že než bude příště tankovat, tak budeme opět pod 40. Ekonomické dopady války jsou spojené s válkou u které nikdo nemá zájem, aby trvala dlouho, takže i ekonomické dopady se přeženou. Celková inflace přesáhla 10%, ale to bude z dlouhodobého hlediska opět jen epizoda. Jak říká Michl z ČNB: „ano, letos si reálně pohoršíme, bude nutné šáhnout do úspor. No a? Od toho úspory jsou …“ (parafrázováno)

dubraro

Pakárna, ale do 100 000 bych se měl vlézt. :(

Odhadem (jako že je velice těžké to odhadovat) okolo 10.000 měsíčně. To ještě nějak ustojím, dalších deset = dluhy, exekuce.

Jiří Bohumil

Jsem v pohodě - vlezu se se vším všudy do 10 000Kč, možná! :)

„Rozčilovati se a páchati zlo na zdraví vlastním, kvůli blbosti jiných, je nesmysl.“
„Nikdy nebylo tak zle, aby nemohlo být i hůře.“
„Když se má něco posr.t, tak se to pose.e, i bez našeho zásahu.“

Pepa25

Tak tomu se říká dotaz na poslední chvíli: ceny na banzinkách už padají 😉

aliendrone

Pepa25>>> Jo? Dnes jsem koukal na ceny u čerpacích stanic. Poté jsem ještě čeknul internet. Dovoluji si upozornit, že když ceny „padají“ znamená to, že jsou NIŽŠÍ než dříve, nikoliv že jsou stejné nebo (většinou) ROSTOU. To je PODSTATNÝ „detail“. :)

A nakupovat benol za 35 je FUJKY! To se dělá, nakupovat v „zemi nepřítele“? Mimochodem – chápu, že třeba zahrádkářům stačí zajít s kanystrem pro sekačku k pumpě 2× do roka a tudíž se jich to dotkne asi tak, jako veganů růst cen masa. Nicméně otázka NEBYLA jen o přímém nákupu PHM. ;) :D :D