nyjono

Kolik přibližně brambor je třeba na 10 porcí (6 porcí + rezerva + 2 porce na druhý den) bramborového salátu?

Dík 🙂

Nejlepší odpověď
briketka10

Dělám si salát na svátky ze 6Kg brambor jen pro sebe.
Pomalu si ho ujídám, když mi nevydrží do Silvestra :)
Udělám další ze tří kil a mám zase co baštit.
Bramborový salátek moc miluju je to moje MŇAMKA 😁
Klidně si ho dělám jen tak i mimo svátky jen tak bez řízků.

Recept:
Já nedávám šunku, vývar, křepelčí vejce – dávám plnotučnou
hořčici, žádnou kořenovou zel.
pouze Moravanku, nebo Hradišťanku. To je ster. zelenina.
Obyčejné brambory. 1 velkou cibuli.

http://www.ape­titonline.cz/re­cepty/1299-vanocni-bramborovy-salat.html

Další odpovědi
gecco

Počítej 300 – 400 gramů na porci…
Pak je otázkou, jaký máš ´recept´ (cca polovinu co brambor i kořenové zeleniny cca rovným dílem + něco další zeleniny, vajec a majonézy)…
Takže jednoduchým propočtem (podle ´mne´) – 2,5 kila brambor, po .5 kg mrkve, petržele a celeru (zelenina o část hmotnosti ´přijde´), něco hrášku, okurek a papriky, 10 vajec, majonéza podle konzistence…
Aha – tak jsem se dostal na asi 4,8 kila…
No – tak o trochu méně všeho…
😉
Já vařím ´přiměřeně´, omlouvám se, recepty beru spíš jako inspiraci, než jako návody…
😉

ivzez

Nikdy salát nedělám jenom na jeden nebo dva dny a na vaření brambor
na bramborový salát mám jen jednu míru → jeden hrnec, někdy třílitrový,
jindy pětilitrový.

V tomto případě by mohl stačit ten třílitrový…

Kepler

Jeden z nesčetných receptů počítá 1,5 kg na 4 porce, tak si to přepočítej.
http://www.la­buznik.cz/recep­t/bramborovy-salat-s-majonezou/

briketka10

Jé já zábudka zapomněla na majonézu a hrášek Áchjó 😁

nyjono

Díky, stejně budu množství muset přizpůsobit.
Přidám vejce, salám, zeleninu, …
Pro potřebu doma dělám vše od oka, ale porce neregistruju.
Teď ho povezem k příbuzným na velikonoce.
Děkuju.

Kepler

Mám pro tebe jednu radu zdarma, pokud děláš saláty s majonézou:
kup příslušné množství dobrého vlašáku, nebo pochoutkového salátu a zbytek nastav bramborama (použitelné jsou jen salátové brambory), sterilovaným hráškem, tatarkou, případně dalšími polotovary. Když nepočítám vaření brambor, máš to z 2 minuty.