JežíšKristus

Kolik potřebuji majetku, abych patřil mezi nejbohatší 1 % Čechů?

Majetku ve smyslu veškerého bohatství – hotovost, peníze na účtu, hodnota nemovitostí a movitostí. Případně můžete udat i jiné %. 🙂

Nejlepší odpověď
Tomáš1234

Pokud to vezmu průměrně, tak dle studie CS vlastní 1% nejbohatších dospělých Čechů (tj. cca 85000 lidí) majetek v hodnotě 2,5 bilionu korun (36% veškerého majetku v zemi). V průměru má tak každý z nich majetek v hodnotě cca 30 milionů.

Jenže, téměř polovinu z uvedeného bohatství vlastní pouhá tisícina procenta nejbohatších Čechů (85 lidí). Pokud bychom těchto pár ultrabohatych odečetli, má každý, kdo se řadí mezi procento nejbohatších dospělých Čechů, majetek v hodnotě cca 15 milionů.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/ekonomi­ka/domaci/paq-research-credit-suisse-majetkova-nerovnost-miliardari-chudoba.A211011_140­020_ekonomika_maz

Další odpovědi
zjentek

No v ČRdeli při jejím zřízení žijí takové žebroty, že člověku by k tomu mohla stačít tuším čtyřicítka na velplatu? Tak nějak, 1.600 éček řek bych (nedělal bych si veliký iluze, výrazy ve tvářích Črdelšťanů prozradí více, než tisíce korun).

Čecho_slovák

Polovinu mého majetku.

Rokio

Podle mě bys musel mít několik nemovitostí, min. 30 miliónů ve fin. majetek a mzdu od 150.000 Kč měsíčně nahoru.

Je to ale jen můj názor.

JežíšKristus

Tomáš: Super, díky, to jsem hledal.

JežíšKristus

Zjentoš: když mne zajímá, jak to dopadne, když tam započítáme i ty baráky… :^)