Lenule15

Kolik potřebuje dračinec vroubený světla?

Koupila jsem dračinec a mám obavy, aby měl dost světla. Máme pokoje jen na sever. Přežije v koutu vedle oken u stoupaček?

Nejlepší odpověď
marci1

Dracena (dračinec) by měl umístěna tam, kde na ni nebude svítit přímé slunce (mírné slunce snese akorát v zimě). Ideální je, když ji umístíš do polostínu. Do stínu dracenu však nedávej, bylo by jí tam chladno. Je pokojová rostlina, a proto jí vyhovuje normální pokojová teplota. Pozor, nedávej ji tam, kde bývá v průběhu dne chladno (tedy pod 15 stupňů Celsia) anebo naopak přílišné horko (nad 25 stupňů). Dracena také ještě více než zálivku potřebuje vlhkost. Zalévám ji jen do misky a ještě mám vedle ní misku s vodou. Také ji alespoň 2× týdně sprchuji. 🙂