zjentek

Kolik posledních let štval Jan Hus lidi, než jej za to pak upálili?

No musel hrubě štvát lidi, přece nebyl žádný pes, kterého klucí jen tak z plezíru polijí hořlavinou a zapálí, aby mohli pozorovat hořící kouli… tomu se nedá věřit. Ty dějiny dost nechápu… sakra co jsme to za lidi? Možná, že kdysi by se lidská ubohost chápat dala, ale změnilo se něco dnes? 21. století… https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=polili+psa+a+zap­%C3%A1lili&rlz=1C1A­OHY_csCZ838CZ­838&oq=polili+psa+a+zap­%C3%A1lili&aq­s=chrome..69i57­.6982j0j7&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Nejlepší odpověď
elkon

Kdybys dával ve škole pozor, tak bys věděl kdo byl Jan Hus, co dělal a proč. A nemusel bys tady plácat hlouposti.

Další odpovědi
Roman71

No, zřejmě dostatečně dlouho na to, než zástupcům jisté církve došla trpělivost a rozhodli se Jana Husa upálit za to, že dosti otevřeně poukazoval na fakt, že nejednají podle Písma.
Jan Hus byl velmi přemýšlivý člověk, četl a zkoumal Bibli. Z toho, co se dočetl, jasně věděl, jak má křesťanství vypadat v praxi. Jenže církev, která se prohlašovala za křesťanskou, silně nezapadala do biblického popisu. Stačilo, aby Jan Hus svá obvinění vznesená proti církvi odvolal, aby si zachránil život, ale jeho víra a přesvědčení byly silnější… neodvolal a byl odsouzen k smrti upálením na hranici. Inu, pro pravdu se (ne)jeden zlobí, že? 😉

Když člověk o dětství není veden k tomu, aby si vážil daru života, nebude si logicky vážit ani života kohokoliv jiného (zvířata nevyjímaje). Smutné, velmi…

da ny

Které štvaní máte na mysli?
On „ŠTVAL“ hlavně katolickou církev a zbožné, věřící panstvo/šlechtu.
Lid „štval“ na jihu Čech proti církvi. Byl to nebezpečný „pes“.
Ve středověku byly „krutosti“, bratrovraždy, hon na čarodějnice a poprava
upálením běžnou záležitostí a podívanou. Senzací, kulturním zážitkem.
Lidé v Kostnici shlédli štvavé divadlo řízené církví. Konec jednoho nešťastníka, uštvaného především Čechy, církví (Zikmund jim přece „jen“ vyhověl).

Někteří lidé přijdou na svět jako zrůdy.
Jiným chybí cit, láska a výchova k úctě k člověku a všemu živému vč. rostlin.
Některé děti byli tak „zblblé a inteligemtní“, že věřili kresleným
pohádkovým filmům (přejede mne parní válec, vstanu a jdu dál). Nedostatečná komunikace a výchova rodičů. Agresivita, šikana, bossing.

Kryšpín

A změnilo se něco, můj starý strýcu má názor, láska a pravda zvítězila nad lží a nenávistí po Velkém hedvábném sametu, kdy již vládnou demokraté a jsme v kapitalismu.

anonym

Nezáleží na tom kolik lidí štveš, ale na tom jak jsou tito lidé vlivní a jak moc ohrožuješ jejich osobní zájmy. Vlivný človek nepůjde a nepraští svého soka po hlavě lopatou, ten se nejdřív pokusí zneužít svého vlivu a poštvat proti němu ostatní vlivné lidi případně pak celý systém, který „by měl“ dohlížet a vykonávat spravedlnost. K tomu pro vlivné lidi stačí překvapivě málo – šířit klepy a kolečka zkázy jsou v pohybu. Špinavou práci nakonec odvedou tzv. „užiteční idioti“, kterým za to ani nemusíte platit, oni prostě uvěří, že jednají správně.

anonym

zda se na tom něco změnilo dnes ? ne vůbec nic … jen tomu říkáme nově „fake news“ a klepy které točí kolečka zkázy za zájmy jednotlivců či malých skupin jsou stále v pohybu.

anonym

Ve svobodných zemích nejde už tolik o holý život, pracuje se spíš s osobní diskreditací, ale svobodných zemí, když pohlédnete na mapu vlastně není tak moc.

zjentek

Eklon taky si můžeš někdy v životě zkusit vytvořit otázku, pokud tě tedy něco zajímá a neonanit v tom, co zajímá druhé. A já o tobě vím, že něco tě PŘECI JEN zajímá>>> https://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/76985 (;(;