Fun-Tomas

kolik platíte za povinnou na auto?

Tak kolik platíte za povinnou za vašeho mazlíka? Já platim bez nějakýho drobáku 2000,– čtvrtletně! Bohužel patřím do nejrizikovější skupiny :)
Doplňuji:
Zapoměl jsem dodat :) Mám Fiat Stilo '02 1.9JTD 115hp a bezjakéhokoliv pojištění skel atd. 2000,– čtvrtletně

Nejlepší odpověď
Drap

Neplatím nic. To platí manželka.

Další odpovědi
jpau

No vidiš to, já jsem také v nejrizikovější skupině a za Peugeot 306 65 kW jsem platil 9500 za rok (krytí 35 mega) u Slavie a to jsem u nich byl 2 roky bez pojistné události…

Nyní mám Toledo s 74kW a u Kooperativy platím 11 000 za rok ALE mám vč. toho havarijko, pojištění řidiče (800k) a spolujezdců (400k) – už se o sebe a lidi kolem sebe víc bojím 🙂, sklo, vandalismus, krádež, atp… Za samotné povinné ručení platím 5500 za rok s krytím do 70 mega…

Alesh

Tak rozhodně není dobré platit čtvrtletně, ale ročně, celkem dost se tím ušetří.
Já mám 6,5 roku starou Fabii Combi prakticky v plný palbě (kromě vyhřívaných sedaček, které bych stejně nepoužíval, tam je snad úplně všechno), 1,4/74 kW, kupoval jsem ji ojetou, 4 roky starou za 140 tis. Pojistku mám celou dobu u Kooperativy a mám samozřejmě povinné + havarijní. První pojištění jsem měl asi 6,7 tis. Kč/rok. Pak mi to snížili asi na 5,9. Teď naposled mi vyměřili stejnou pojistku jako předtím, tak jsem naběhl na pobočku, kde mi to překuchali, nechal jsem si snížit spoluúčast 10->5% (min. 10->5 tis.) a pojistka mi klesla pod 5 tis./rok.

Braník

1880 za rok peugeot 206
Doplňuji:
já mám taky 1.9 ale jen D

venkovan

Dost – jsem u vellké pojišťovny, která se nízkými cenami nepodbízí. Navíc mám vyšší sazby škod, sedadla a ještě něco k tomu. Cena v otázce není srovnatelná, schází nějaký jednotný údaj, jako je například objem motoru.

Rocker

962 kč čtvrtletně za Renault Espace 2.0 u Generali

franku

Já mám Peugeot 106 obsah litr a platím necelých 900 kč za rok.

anonym

Za Renault Thalia 1.2 platím 1200 Kč za rok a k tomu mám přívěsný vozík zadarmo.Je to u ČPP.
Bydlím v Krkonoších a je mi již 60 let, takže nepatřím k rizikové skupině a zrovna tak mám všechny bonusy neboť za 40 let co jezdím nemám vážnou bouračku (nějaké promáčknuté plechy, ale to nebylo na silnicích, takže jsem to pojišťovně ani nehlásil).

dudu

České podnikatelské pojišťovně platíme za pojištění Frabie 1,2 ročně 2037 korun.

terry

4 529,– Kč ročně, Kooperativa, obsah 1,9 D.
Zatím bez havarie, takže včetně bonusu.

mosoj

Tak koukám že na tom nejsem tak zle . Mám dvě auta . Daewo 1,6 SX 16v 78 kW, které používám jako pracovní a zimní auto . Zákonnou pojistku jsem nyní platil
3 300 Kč / rok. Toto auto vlastním od roku 1997 ( koupeno jako havarované opraveném, s naježděnými 1 500 km !! za 50 % nové ceny) má naježděno 220 000 km.
Měněn byl jenom konec výfuku 2× ,tlumiče , přední kotouče a baterka po 8 letech, druhá je tam dosud. Jinak vše originál. Letos prošel TK bez problémů. Tento rok se objevil rez na pravém předním blatníku. Kdyby byla možnost po těch letech stejného kupu , kupuji bez přemýšlení!

A 2 roky starého Accenta 1,4 / 74 kW 16v. Na toto auto je uzavřena havarijní pojistka( spoluúčast 5%) + pojištění čelního skla + zákonné pojištění ( krytí 60M). Platím 4 900 Kč/ rok za všechno !!!

cukrar

loni jsem za škodu 120 platil 800Kč, za Fabii 2005 platím 1800Kč
vše ročně.

Kamix

Podíval jsem se na srovnávač a samozřejmě že platím, teď už je to ale jedno, protože se auta zbavuju a nové si dlouho nebudu moct dovolit koupit. Díval jsem se na https://kralmo­toru.cz/media/zru­seni-povinneho-ruceni-jak-jej-ukoncit abych věděl jak povinné ručení zrušit a na chvilku si od automobilů udělám bohužel pauzu.

lona

v jedné z minulých diskuzí někdo psal, že nemá cenu hledat povinnko přes srovnávače, můžete mi někdo vysvětlit proč? protože zase když využiju např. tento srovnávač http://www.po­vinneruceni.biz/, dostanu tolik nabídek, které bych za týden pěšky neobešla, z toho předpokládám vyberu jednu dvě a pak případně zajdu osobně