hubickova

Kolik pětitisícovek je těch 2,5 miliardy,co teď někdo vyhrál?

Nějak se nemůžu dopočítat…zajímalo by mně,jak objemný je to balík peněz

Nejlepší odpověď
gecco

Mno – a já myslel, že spočítat
2.500.000.000 : 5.000 =
zvládne i žák prvního stupně ZŠ…
😉
OK – pomůže ti vědět, že je to 500.000 ks???
😁
Ovšem – su zvědavej, jak z toho vypočítáš objem či hmotnost…

Doplňuji:
A já se, Jugare, až dovčil domníval, že aspoň rámcově česky umíš…
Zřejmě mylně…
😁

„Mno“ – vyjadřuje zdráhání, váhání, nejistotu – a jde o částici (slovní druh).

Další odpovědi
JájsemRaibek

Hubičková dal jsem si práci a vyhledal info o bankovce. Bohužel jsem nenašel sílu papíru, ale vzal jsem 0,04mm.
Takže pokud si spočítáš, že 2,5mld je 500.000 ks 5000,– bankovek, budeme z této informace vycházet.
Bankovka má rozměr 170*74mm a sílu jak jsem již říkal 0,04mm.
Takže si představ krabici o rozměru 1 metr krát 1 metr a na výšku má 3 metry.
Jak to spočítat?
Kolikrát se vejde do metru délka bankovky? 1000mm/170mm=5 zaokrouhleno
Kolikrát se vejde do metru šířka bankovky? 1000mm/74mm=13 zaokrouhleno
5×13 jsou vedle sebe naskládané bankovky a jejich počet je 65 ks
Protože víme, že jich je 500.000tak vydělíme počtem kusů na metru, tedy 65 a vyjde nám, že na sobě jich bude 7692 ks. Dále víme, že síla bankovky má 0,04mm takže 7692*0,04=3,07m
Tudíž rozměr bude 1×1×3metry.
Pokud bys stále neměla představu, jak to vypadá, tak jako tyto tři nádrže na sobě plných peněz-nádrž má 1×1×1m.
http://img4.hy­perinzerce.cz/x-cz/inz/5419/5419287-sudy-a-nadrze-na-vodu--1.jpg

arygnoc

najtenšie bankovky majú hrúbku 0,06 mm (bývalé talianske líry).
100 dolarová bankovka je hrubá 0,1075 mm.
eurá majú všetky hrúbku 0,1 mm.
budeme teda prepkladať, že aj české peniaze sú európske a (nové) sú hrubé 0,1 mm.

jeden balíček o počte 100 ks má teda 1 cm.
pri počte 500.000 bankoviek, keby sme ich postavili na seba, by bol >balíček< vysoký 50 metrov.
slušné, …

;-Q

Agneta

Já bych jim dala každému jen 4 cm(=milión), a bylo by mnoho výherců, ale dát všechno jednomu – ? – musí logicky jen znamenat, že už hrát nikdo nebude:D

mosoj

A proto zrušíme výuku matematiky úplně. Stejně je na nic. Kde kdo neví vůbec co to je dělení.
Doplňuji:
Prostě nikdo se nechce dělit.

anonym

Hele Hubičková kolik máš tříd?že si to neumíš spočítat!
Doplňuji:
Proč tam píše slovo Mno?Gecco ?
Ty nejsi čech!

Agneta

gecco > nebo výšku toho balíčku:DDD

gecco

😉

anonym

Mno se v běžné češtině nepoužívá,pokud u vás ano,jste tam asi hodně vepředu.

gecco

Jugare – jo, my užíváme češtinu…
😁

cochee

Ty mi připomínáš jednoho učitele ze základky, který se cítil velmi pohoršen a vyžadoval od žáka omluvu, když si dotyčný kýchl 🙂 Mno je normální české slovo, připouštím, nikoliv ze spisovného jazyka, vzniklé ze slova no patrně nedbalou výslovností. Viděl jsem jej takto x-krát napsané, ale vyslovuje jej pouze jeden můj bývalý spolužák, evidentně z recese.