Kelt

Kolik peněz může být minimálně na účtu, aby účet nebyl zrušen?

Aby účet fungoval, je třeba, aby na něm byly nějaké peníze? Kolik? A kolik se platí za zrušení účtu?Mohu se konkrétně zeptat přímo v bance, ale taky to může být individuální. Takže jen pro předběžnou informaci. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Alesh

Seriózní banka si neklade žádné podmínky v tomto smyslu. Často se při založení účtu požaduje dát nějaký počáteční vklad, třeba 100 Kč, který ale pak samozřejmě můžeš vybrat a být na nule. Pak pozor na jednu věc, pokud nemáš možnost jít do mínusu (sjednaný kontokorent), tak máš riziko, že v případě, že vznikne nějaký požadavek na platbu ve smyslu nějaký poplatek apod., tak ti banka nejspíš napaří tučné penále. Záleží ale, co máš za banku, a co u ní platíš atd. Já mám třeba Airbank, kde neplatím žádné poplatky, mám u ní dva účty (běžný a spořicí) a ten spořicí mám letos skoro furt na nule a ničemu to nevadí, protože žádné „automatické“ platby na tento účet nemám navázané, nemůže se tedy stát, že by se mi tento účet „zadlužil“.

Další odpovědi
Dochy

Záleží na podmínkách banky. Slušná banka takové podmínky nemá.

Pokud máš nízký zůstatek dávej pozor aby ses kvůli poplatkům nedostal do mínusu. (Preferuju „bezpoplatkové“ banky, ale i tam za jistých situací k nějakým můžeš přijít)

anonym

To je chybný předpoklad. Aby účet fungoval, tak u spousty bank na něm nemusí být ani koruna … účet ti nezruší jen proto. Nevyhodí klienta za dveří. Už proto že držet v databázovém systému jeden prázdný účet je nestojí ani korunu navíc, a kdykoliv existuje malá šance že bys ho opět mohl začít používat, takže se jim vůbec nevyplatí ti ho rušit.

ahold

Třeba Moneta má minimální zůstatek na účtu 200,–Kč. Ten ti vyplatí po zrušení účtu.

Pepa25

Samozřejmě, že je to individuální, resp. záleží na podmínkách konkrétní banky. Většina bank minimální zůstatek nepožaduje. Naopak v případě pravidelných příjmů umožňují přečerpání do mínusu (kontokorent). Zůstatek musí být u běžného účtu bez kontokorentu na krytí poplatků, jinak se klient může dostat do nepovoleného přečerpání. Samozřejmě může být i účet s nulým zůstatkem. Ze zákona je pouze možnost zrušit účet, pokud na něm 24 měsíců neproběhla žádná operace. Zrušení účtu je v současné době v bankách bez poplatku, ale mohou si účtovat popaltky za zrušení trvalých příkazů apod.

ivzez

To najdete v podmínkách té které banky.
Kromě toho si lze vyjednat výjimku.
Mám dva účty u dvou bank, na jednom účtu mám
přes tři roky nulový zůstatek.Ten zruším.