ALEXANDRA 11

Kolik peněz na invalidního syna mám nárok dostat, když už jsem v důchodu?

Jsem v důchodu a vzala jsem si k sobě syna invalidu,který má důchod 5400.-Kč.Je to životní minimum?

Odpovědi
Rokio

Nevím, jestli je to životní minimum, ale můžete na úřadu práce požádat o příspěvek na péči pro vašeho syna, pokud si myslíte, že se nedokáže o sebe postarat alespoň ve třech taxativně stanovených oblastech, jestliže je dospělý, jinak ve čtyřech životních potřebách (pokud je mladší 18 let). Patří mezi ně mobilita, orientace, komunikace, stravování, oblékání a obouvání, tělesná hygiena, výkon fyziologické potřeby, péče o zdraví, osobní aktivity a péče o domácnost.

Zde je odkaz na článek o příspěvku na péči: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/P%C5%99%C3%AD­sp%C4%9Bvek_na_p%C3%A9%C­4%8Di
zdroj: Wikipedie

ivzez

Bez bližších informací nelze odpovědět.

Zajděte na kontaktní místo Úřadu práce, vezměte
s sebou oznámení o poslední výši důchodu, případně
ještě vyčíslete náklady na bydlení a poraďte se tam.

___

5.400 Kč je více než životní minimum.