banana7

Kolik peněz dostane zpěvák z ceny lístku na koncertě?

Nejlepší odpověď
ivzez

Zpěvák dostane tolik, kolik si sjednal ve smlouvě.

Další odpovědi
Edison

Nemyslím, že by se domlouvali na procentech, ale domlouvaj se na ceně za koncert. Vše ostatní jde organizátorovi. Ten ještě může vydělat na reklamě, přitom sám nějakou reklamu taky platí. A další a další náklady.

led

Spevák (ak má dobre ošetrenú zmluvu) berie zmluvne dohodnutú sumu bez ohľadu na zisk, či stratu poriadateľa.
Z tržby za koncert sa odratávajú zmluvné ceny jednotlivých účinkujúcich a spolupracujúcich firiem, niečo si berie na odvodoch štát, niečo mesto/obec atď.

xxx3

Na to neexistuje žádné pravidlo – záleží na tom, o koho se konkrétně jedná a pak na vyjadnané smlouvě, jak píše ivzez. Může to klidně být i zadarmo.

banana7

Když lístek stojí 37 euro, přijde např. 500 lidí, výtěžnost je 18500 euro, může zpěvák dostat za koncert 10000 eur? Doprovodná kapela (kytarista, bubny) 1000 euro.
Produkce by měla 8500 a z toho za 1000 pronajme sál / louku. Za 1000 zajistí zvukaře, osvětlovače, trhače lístků. Za 1000 marketing, reklama. Pořád pořadateli zbyde víc jak 5000 euro.

led

Zabúdate, že všetci títo ľudia a firmy majú aj nejaké náklady a povinné odvody.

ivzez

Výtěžek… (výtěžnost je něco jiného).