MacChill

Kolik paměti zabírá ZHRUBA jedna kniha do e-book čtečky?

Nejlepší odpověď
DDarent

Harry potter 7 část 1= 1022kb/ 300 stánek POUZE text!!!! takže se ti do levný čtečky vejde tak 5000 knih… (dobrý čtečky)

Další odpovědi
led

Záleží od formátu.
txt,pdb – nemajú obrázky, zoberú najmenej 500 strán =200–700kB Záleží aj od veľkosti a hustoty písma.
epub,prc,mobi,fb2 -majú aj obrázky – sú v priemere o 50–100% väčšie (napr.Zákonník práce 2011.prc = 40kB, Náboženstvá sveta.prc = 30MB)
pdf – zaberajú naväčší priestor v pamäti