Drap

Kolik pádů má čeština ?

Má jich opravdu 17 ?
http://letecka­posta.cz/166853794
Doplňuji:
Z vašich odpovědí správný počet stále netuším

Nejlepší odpověď
anonym

Drape, mělo by to být pro zasmání, ale máš pravdu, že je to k zamyšlení a spíše k pláči.
Ještě bych dodala, že chybí pád 19. – pád národa do propasti.
Doplňuji:
Víš, drape, já bych se po tom až tak moc nepídila. Je neděle večer. Ještě by ses mohl dozvědět, že existuje 20. pád a být to na mně, já bych potom do rána neusnula. Tak buď vděčný, že tu reagovalo tak málo lidí, že Ti nikdo nezpůsobí doživotní trauma tím, že vynalezne ještě něco horšího než politickou češtinu (ježíšmarjá, to už z ní skoro jako internetová čeština) a politické skloňování.

Další odpovědi
Barbucha 66

Má jich 7 – 1. kdo, co
2. koho, čeho
3.komu, čemu
4.koho, co
5.voláme
6.o kom, o čem
7. s kým, čím

Děda Louda

V osmém pádu máš hrubou pravopisnou chybu. To je ovšem úpadek, nikoli pád.

Mapel

To by docela šlo, ale ještě by to chtělo doplnit o kotrmelce :)
Doplňuji:
S těmi 17 plně souhlasím. Přesně odráží současný stav našeho státu.

MK44

A kolikátý je pád: koho kam, rektál ? 😉