Tabea

Kolik % ovoce obsahují obecně ovocné džusy v supermarketech? Je to zanedbatelné množství?

Nejlepší odpověď
Kepler

Džusy se vyrábějí ze sušeného ovocného koncentrátu, zvláště ty z tropického ovoce. To kvůli zlevnění dopravy. Pravé džusy jsou jen z tohoto koncentrátu (100%), nektary z 50%.

Další odpovědi
Arne1

mělo by to na nich být napsáno

Midoc

Džusy se vyrábí často od 12,5 –100% koncentraci. Je to tam většinou i uvedeno na obalu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.