peterd108

Kolik oleje mám nalít na pánev, když chci dělat hranolky?

Nejlepší odpověď
Drap

Lepší je ve fritéze, nebo alespoň na sítku. Hranolky by měly být ponořené.

Další odpovědi
Damiana

Jak píše Drap, hranolky musí být v každém případě potopené. Friťák asi nemáš, to by ses neptal na pánev…:-)
Smaž klidně v menší pánvi (co do průměru), ale s vyšším okrajem. A hlavně – ten olej musí být hodně rozpálený a teplotu během smažení nesnižuj – jinak se ti začnou připalovat. Nejlépe se vybírají děrovanou naběračkou – já je dávám na chvíli ještě na papírovou kuchyňskou utěrku, ale když se smaží rychle a dobře, tuku moc nenasáknou. Solit až po usmažení.