Daniel16

Kolik obyvatel ČR má tetanus?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nikdo. Buď ho díky očkování nedostanou, nebo umřou.

Další odpovědi
Dochy

jen doplním, pokud se nepletu, tak je tetanus léčitelný (pokud se včas odhalí)

Hornisse

Jde o to, že tetanus vlastně ani není nemoc v pravém smyslu, ve smyslu, že ty bakterie tělo nijak nenapadají. Tetanus je v podstatě až otrava toxiny těmi bakteriemi produkovanými. Tím pádem je jeho léčba relativně jednoduchá (antibiotika) ale v pokročilém stádiu neúčinná, protože odstranění bakterií z těla neodstraní toxiny.

Tím pádem ta nemoc vlastně buď je nebo není, nemůžeš ji mít chronicky. A protože neléčená zabíjí velmi rychle, v populaci se běžně nevyskytuje. Čili jak to napsal trošku drsně mosoj

Alesh

viz zdroj, str. 4., je to tedy jen období 1960 – 2012, jak se zdá, tak od roku 2001 do teď nebyl jediný případ (možná něco v roce 2013 nebo 2014). 😉

Zdroj: http://www.vak­cinace.eu/data/fi­les/prezentace_hra­decke_dny/2013/­13_janoutv_epi­demiologieteta­nu.pdf