reika

Kolik obsahují kanadské borůvky vitamínu K

Jsou vhodné při léčbě Warfarinem? Nevíte o podrobných tabulkách s vit. K? Díky.

Odpovědi
mosoj

Dnes se již dieta při léčbě warfarinem nedoporučuje. Beru warfarin a ještě se mně nestalo aby mně doktorka něco zakazovala.
Jíst máš tak jak jíš a na tento příjem potravy se warfarin nastavuje.
Stejně je mnoho lidí, kteří a´t dělají co chtějí INR neudrží v přijatelných hodnotách.
Jestliže jsi dobře nastavená a něco jednorázově sníš , tak se potom zase hodnota INR vrátí na nastavenou hodnotu.
Navíc vyšším příjmem vitaminu K se hodnota INR snižuje, takže je menší riziko krvácení. Není to tak nebezpečné. Nicméně předpokládá se, že dotyčnou potravinu sníš občas a nebudeš se s ní nepřetržitě ládovat.

GabulkaA

Hele, já teda po obsahu vitamínů v potravinách moc nepátrám… Já třeba Káčko doplňuju, takže kolik je ho v potravinách fakt moc neřeším :)

Kikulinka85

Taky doplňuju Káčko :) Tato forma mi vyhovuje maximálně https://www.wol­doshop.cz/vita­min-d3-k2-50ml/. Jsem šťastná, konečně jsem přišla na způsob, který mi vyhovuje.