zeeue

Kolik občan. průkazů by(v ČR)dostala siamská dvojčata,z nichž každé má svoji hlavu,od krku dolů však sdílejí jedno tělo?

Siamská dvojčata, z nichž každé by mělo svoji hlavu a také svůj mozek – každé z nich samostatně uvažující a to na úrovni dospělého zcela svéprávného inteligentního jedince, avšak od krku dolů sdílející pouze jediné tělo – dostala by dva občanské průkazy s plnou způsobilostí k podnikání právních úkonů? Nebo pouze jeden občanský průkaz (jako jeden člověk, který „má dvě hlavy“) a to s plnou způsobilostí či s nějakými omezeními svéprávnosti? Jak na taková dvojčata vlastně pohlíží česká legislativa? :)

Odpovědi
marci1

Na siamská dvojčata s jedním tělem a dvěma hlavami se pohlíží jako na dva jedince, mají dvě jména a tudíž by měli mít dva OP.
http://books.go­ogle.cz/books?id=oW­xaAgAAQBAJ&pg=PA541­&lpg=PA541&dq=si­amsk%C3%A1+dvo­j%C4%8Data+se+dv%C4%­9Bma+hlavami+je­den+%C4%8Dlov%C4%9Bk+ne­bo+dva&source=bl&ot­s=8UgS1uOHev&sig=40TK­Qbsu0UXp9W-BAseNYWBxrXQ&hl=cs&­sa=X&ei=DqMiV­J3fCK-u7Aak4YGgAQ&ved=0CDM­Q6AEwAw#v=one­page&q=siamsk%C3%A1%20d­voj%C4%8Data%20se%20dv­%C4%9Bma%20hla­vami%20jeden%20%C4%8D­lov%C4%9Bk%20ne­bo%20dva&f=fal­se

a623682@drdr

jeden

Funna

pokud bude mít každá hlava svoje jméno a to by asi mít měla, když je to plnohodnotně myslící jedinec, měla by mít každá svůj OP…a pokud znám případy takovýchto dvojčat, obvykle je každé jiné a chová se jako suveréní jedinec, i když jsou s tím druhým jen jedno tělo…a tak by na ně měl pohlížet i zákon…