Wareg

Kolik o/oo v krvi jsem mohl mít, když…

Dobrý den,

mám na Vás zřejmě neobvyklý dotaz. Vážím 120 kg, měřím 192 cm. Jeden studený víkend jsem do sebe otočil 0,7 l Tullamore Dew (40% alkoholu) a 0,7 l vína. Doba pití celkem 1,5 hodiny. Kolik o/oo jsem v sobě mohl mít? Na internetu mi to vyhodilo cca 2,5 o/oo, ale vzhledem k rannímu probuzení (tragickému) myslím, že to mohlo být daleko víc. Díky za Vaše odpovědi. 🙂

Odpovědi
GangstaHelper

Stejně jako ta kalkulačka na internetu Vám ani zde nepovíme, kolik jste mohl mít přesněji.

Každý se s alkoholem vypořádá a odbourá ho jinak. Dokonce vaše tělo se jednou zachová jinak než třeba podruhé. Jsou určité faktory, které to ovlivňují (co děláte, jestli jste jedl, jestli jste byl hodně unavený atd.) Toto by mohlo být vysvětlení, proč jste se cítil ráno třeba hůř, než byste podle promilí čekal…

Nejpřesnější by byl samozřejmě krevní test.

standa

Na kalkulačce na stránce alkoholmetr.cz (viz zdroj níže) mně vyšlo, že jste měl po té 1,5 hod. cca 3,6 promile !!!

A celých následujících 24 hod. byste ještě ´nadýchal´…

Ale jak píše kolega, je velmi problematické odhadovat jak to bylo ve skutečnosti.

Zdroj: http://www.al­koholmetr.cz