KOLIK NÁS ŽIJE V ČR?

Moc by mne zajímalo kolik obyvatel má ČR?

Odpovědi
Lencis

Podle výsledku statistické bilance měla Česká republika k 30. 9. 2008 přesně 10 446 157 oby­vatel. Za první tři čtvrtletí přibylo celkem 65,0 tisíce osob, když ve stejném období loňského roku to bylo o 5,1 tis. méně. I když je také letos přírůstek obyvatel ČR tvořen z převážné části ziskem
ze zahraniční migrace (51,4 tisíce), nezanedbatelně přispěl i přírůstek obyvatel přirozenou měnou. Ten v 1.-3. čtvrtletí dosáhl 13,6 tisíce, což bylo o 4,8 tisíce více než před rokem. V roce 2007 byla zaznamenána vůbec nejvyšší převaha počtu narozených nad zemřelými za posledních
25 let. Vyplývá to z aktuálních údajů Českého statistického ú­řadu.