Danina65

Kolik národností žije v ČR?

Zaujaly mě předchozí otázky natolik, že jsem se rozhodla je doplnit

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím že i toto se velmi rychle mění, takže i jakákoli statistická hodnota nebude zcela pravdivá. Je třeba i další upřesnění, zda jde o trvalý pobyt, nebo jsou tito cizinci právě u nás.

Další odpovědi
Kepler

Můžu uvést jen počty cizinců: V roce 2015 žilo v České republice přibližně 464 700 cizinců (4,3 %). Nejvíce cizinců pocházelo z Ukrajiny (23 %), ze Slovenska 22 % Vietnamci (12 %), Ruska (8 %), Německa (5 %) a Polska (4 %). (wiki)

dubraro

Myslím, že se to nedá ani spočítat. Řekl bych, že je u nás alespoň minimálně zastoupena většina národů světa.