martina1

Kolik namíchat barvy?

Manžel je v práci a nebere mobil,tak vy budete rychlejší.Potřebuji vymalovat válečkem dvě stěny šřka jedné jsou 4m a druhá 3.5m a je na ní okno.Chci namíchat odstím terakota-hodně sytý.Nechci aby zbytečně primalex zbyl.Mám barvu 250g.Do jakého množství bílého Promalexu ji nalít?Děkuji.
Doplňuji:
To je právě to,co se mi nechce počítat.Primalex je polar,barva KITTFORT COLOR LINE.Jsou to loni naházené stěny,tříkrát natřené.Základení barvou a pak dvakrát barevným Primalexem.Už to chystám.Mám 15kg kýbl tak dám půlku a celou barvu.Manžel teď furt slouží a už to chci mít hotové.Nějak to snad dopadne,stejně bude nadávat.

Nejlepší odpověď
člověk

zaleží na metrech čtverečních a savosti podkadu,nebo na tom kolik je nátěrů na základu.a primalexu je mnoho druhů
ale pokud je to skutečná otázka a né jen matická šaráda,doporučuji namíchat více a ť zbude,pak uložte do sklenice abyste měli na případné opravy,které budou během několika let potřebné
A JEŠTĚ SI PŘEČTĚTE NÁVOD TAM PÍŠOU NA KOLIK METRU ČTVEREČNÍCH JE LITR BARVY
Doplňuji:
NECHCI NIC ŘÍKAT,VÍTE ŽE BUDE NADÁVAT,MOC TO NEOVLÁDÁTE,
NEBUDE LEPŠÍ RADĚJI MANŽELOVI,ZAVŘÍT USTA DOBRÝM JÍDLEM
MOŽNÁ TO OCENÍ LÉPE,
JÁ SÁM BYCH BYL RADĚJI,KDYBYCH MĚL NACHYSTÁN KÝBL Z BARVOU,VÁLEČEK A VEDLE TOHO USMĚVAVOU ŽENU S DOBROU PAPOU,
A DEN BY BYL NÁDHERNÝ

Další odpovědi
ReHu

No…
1-jak velké je to okno?
2-jak hodně sytý odstín máš na mysli?
3-výška stropu?
4-bude barva až ke stropu?

elektrikář

POkud nemáte odvahu do míchání barevného tonu sama zajděte do centra barev v hoby marketu kde se michají fasádní barvy tam podle vzorkovnice počítač dokáže
namíchat každý odstín. Nebo podle zbytku vám domíchají další barvu

martina1

Tak jsem tam něco vytvořila.Byla to fuška.Manžel řekl,že jsem blázen…No barevný odstín vynikne ráno.Doufám,že tam nebudou čmouhy:-)