Kolik nábojů je v pásu, který vede do rotačního kulometu, kterým terminátor „Arnold“ totálně zdemoloval majetek policie?

Viz scéna ke zhlédnutí zde: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=eWUwzFpo­diA&t=0m13s
PS: Nikdo nebyl zraněn!

Obrázek vytažen z filmu.

Nejlepší odpověď
magorvkleci

General Electric M134 Minigun – ve skutečnosti je montován pouze na lafetu, jako ruční zbraň je jenom ve filmech a videohrách, nejen proto, že ho člověk při střelbě neudrží (sám o sobě váží 28 kg, v titanové verzi 19 kg), ale i proto, že potřebuje vnější zdroj elektrického proudu a ovšem taky přísun munice 7,62×51 mm.
V jednom nábojovém pásu bývá obvykle 500 nábojů, v nábojové schráně až 5.000 nábojů. Kadence je asi 65 ran za sekundu. Jinak ten pás s 500 náboji váží dalších asi 12,5 kg.

Další odpovědi
mosoj

Zajímavější je, kolik výstřelů hlaveň takového kulometu vydrží. Víc jak 8000–10000 to není. Pak se musí vyměnit!!!

led

Vo filme je to skôr kvalitná a hlavne bezpečná práca filmových pyrotechnikov, než práca terminátor "Arnolda.
Humorná scéna pre diváka s dobrým sluchom a pozorným zrakom pri uvádzaných hodnotách v odpovedi magorvkleci.