e1232851@trb

Kolik můžu očekávat výnos?

Kolik bych mohl očekávat měsíční výnos od tohoto produktu Komerční banky: „Obchodování na kapitálových trzích“

https://www.kb­.cz/cs/sporeni-a-investovani/cenne-papiry/obchodovani-na-kapitalovych-trzich/#dulezite-informace

při investici dejme tomu 250 000Kč

Nejlepší odpověď
dudu

Při současné tržní ceně 450 Kč za kus máš např. možnost i s poplatky nakoupit cca 550 akcií polostátní firmy ČEZ. Bude-li stejná dividenda jako letos, pak příští rok může očekávat čistý výnos 16.300 Kč. Navíc tato akcie má podle makléřů růstový potenciál až do 600 korun za kus, takže se rýsuje předpoklad získat ze zhodnocení až 80.000 Kč. Ale pozor, míníš vstoupit do nejrizikovější oblasti investičního bankovníctví!!!!
Obecně platí poznatek, že investice do akcií by měla činit alespoň 100 tisíc korun a důrazně je doporučována diversifikace!