Spartaboy

Kolik můžou stát vysílací práva pro americký seriál z devadesátých let? A kolik stojí jihoamerická telenovela?

A má smysl za to ty peníze dávat?

Odpovědi
elkon

Podle mě vyhozené peníze, já bych je nedal za něco, co bych nesledoval.

PepasAvalonu

To opravdu nevím, ale asi záleží na úspěchu telenovely. Takového Divokého anděla vysílají opakovaně. Byl a je velmi oblíbený – ve světě a hlavně hodně i u nás, takže se to asi oplatí. Ale když vezmeme nějakou jinou starou telenovelu, která nikdy nemělo moc velkou sledovanost, tak ta asi nebude tolik drahá.
Ale nevím, jak je to s právy ohledně vysílaní pořadů/filmů. Mě by zajímalo komu všemu se za to vysílání platí – pokud udělala dabing nějaká stanice (která na to měla licenci) a jiná to chce po letech vysílat, tak si myslím, že asi musí platit i jí. Ale vážně nevím.

Arne1

Nabídka a poptávka. Samozřejmě záleží na světové oblibě seriálu.
Podle mne je problém ve vysílání seriálů ale ještě jinde. Pokud některá televize práva zakoupí, tak jsou ta práva blokovaná a nikdo jiný se k nim po dobu na kterou to bylo koupeno nedostane. Dokonce i když ta televize zanikne, tak není jisté že to bude moct využít jiná. Nějak podobně jsme přišli o nejlepší scifi seriál co byl, Babylon 5. Koupila to tenkrát „TV –3“, která ale dlouho nepřežila. Takže jsme se po několika českých dílech museli dívat na Markízu nebo na rakouskou ORF.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.