Kryšpín

Kolik může být chudých v Německu nebo v Rakousku?

Dnešní nejčtěnější denník v Česku uvedl počet chudých v Rusku 19 milionů což je vysoké číslo, ale s ohledem, že v Rusku je míšunk bolševismu, socialismu, komunismu i kapitalismu / na př. majitel Chelsea je kapitalista / kolik může být chudých v Německu když mají demokracii přes 70 let

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu z listopadu 2018 najdete informace o tom, že "v Německu se střední třída v zmenšuje a počet žebráků roste rychleji,než počet dobře zabezpečených občanů, uvedl německý televizní kanál N-TV.

V tomto případě jsou za chudé považovány rodiny, které mají k dispozici méně než 60% průměrných výdělků, vysvětlil materiál. V roce 2015 bylo životní minimum nižší než 12 192 eur čistého ročního příjmu na osobu. Lidé nebo rodiny jsou považovány za bohaté, pokud obdržely alespoň dvojnásobek oficiálního minimálního příjmu. V roce 2015 to byly rodiny s minimálním příjmem 40 639 eur na osobu a rok.

V Německu je pro 350 000 důchodců obtížné najít peníze na jídlo!

95 % bohaté populace žije na západě Německa. Naopak téměř 62 % chudých rodin je registrováno ve východní části země, ačkoli tam žije jen pětina všech občanů. Jak je uvedeno v článku, v posledních letech se počet chudých lidí v Německu zvýšil na úkor příchozích ze zahraničí, ale počet domorodých Němců žijících pod hranicí chudoby také zůstává stabilní."

http://www.prvniz­pravy.cz/zpra­vy/zpravy/n-tv-propast-mezi-chudymi-a-bohatymi-v-nemecku-roste/

„V Česku žije méně chudých než ve Francii či Itálii. Projděte si nové porovnání zemí EU“

2. 8. 2018 – Podívejte se na srovnávací graf a zjistíte víc.

https://zpravy­.aktualne.cz/fi­nance/chudoba-tezka-materialni-deprivace-porovnani-eu/r~bed98f20­4d1711e8a79a0cc47ab5f122/

Další odpovědi
Kepler

Asi dost, protože v zimě lítají na Kanáry, aby doma ušetřili za topení.

hapiky

Rakouský či Německý chudý znamená v překladu Český pracující.

Kryšpín

Annas děkuji za graf, tak jsem to přistrčil šéfovi a ten pravil že tomu nevěří, údajně po sametu v Česku humanisté hlásali, že nebude chudých a bude sociální spravedlnost