Avatar uživatele
mosoj

Kolik musím mít milionů, abych patřil do lepší střední třídy?

Můj milovaný Kalousek nedávno v TV prohlásil, že kope za lepší střední třídu.
Čímž nepřímo prohlásil, že na většinu národa se…! To je také demokracie.

Samozřejmě jenom gecco pokládá smysluplné otázky a odpovědi. Já někde něco píši o majetku? Pláci plác! Jestliže se něco rozlišuje na vyšší a nižší střední třídu, musí být nějaké oficiální měřítko, jinak je to stejné pláci plác.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, zzzzz, Agneta, konemy před 2973 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Ta otázka je postavena naprosto nesmyslně…
😉
V tomto kontextu není rozhodující majetek, ale příjem – pokud možno trvalý (je jedno, zda roční nebo měsíční periodicity) a jistý (tedy je fuk, zda jde o zaměstnance, podnikatele, rentiéra…*).
___
Pokud jde o „vyšší střední“ – žádné takové ´kastování´ oficiálně (pokud vím) neexistuje, takže bych vyšel z výše mediánu platu, který je za 2014 cca 23.000,– Kč/měs (za 2015 není dosud oficiálně znám – opět, pokud vím), což je ročně cca 300.000,– Kč…
Takže kdo má roční zdanitelný příjem aspoň 300.000,– Kč – patří do vyšší třední třídy. Podle mne…
😉
______________
*) mimochodem – nevyděloval bych živnostníky z řad podnikatelů…
😉
_____________­________________________­____________
Mosoji, vy už vážně ztrácíte soudnost…

  • „Kolik musím mít milionů“ – to píšete vy – a o čem, když ne o majetku??
  • „musí být nějaké oficiální měřítko“ – vy o nějakém víte??

___
Jo, je to „pláci plác“ – proč jste neuvažoval o chvíli důkladněji, než jste tu otázku ´odeslal´??

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Řekla bych, že do lepší střední třídy patří ten, co má své bydlení, auto, trvalou práci, každý rok si zajede někam na dovolenou a před výplatou nepočítá drobné.
Takových lidí je celkem dost, je to snad každý vysokoškolák a dokonce i spousta řemeslníků.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arixxon

Taky bych řekl, že do lepší střední třídy patří ten, kdo neplatí nájem (tedy, má vlastní bydlení → byt/dům který vlastní), to samé s autem, práci s příjmem a na dům ani auto již nic nesplácí. Má tedy všechno k tomu aby se posunul výše a nemusel se ohlížet zpět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BANAN93

Kalousek má těžce nakufrováno – vždyť převlíká politické kabáty, aby byl u koryta už spoustu let :D

jsem zvědavej jestli vstoupí do ANO :D – nebo k Okamurovi :D

Upravil/a: BANAN93

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

k tomu Kalouskovi „Veřejně tu tedy prohlašuji, že si i já myslím, že si Miroslav Kalousek s velkou pravděpodobností nakradl hezké miliardy… Žijeme ve fasádní demokracii.“ Tolik současný ministr spravedlnosti za hnutí ANO, Robert Pelikán.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

otázka jak z mateřské školky. i kdyby jsi měl miliardu, tak budeš pořád mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Na kterém řádku daňového přiznání je částka ročního zdanitelného příjmu? Abych věděla, do které třídy vlastě patřím 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

zzzzz ....... budeš muset přitvrdit. To co říkáš by mělo být dostupné každému občanovi který pracuje. Auto již dávno není symbolem bohatství.
Střední třída začíná někde u podnikatelů a dobrých živnostníků, ovšem kteří jsou ti lepší ??

před 2974 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Střední třída začíná možná u malopodnikatelů (25 až 60 tisíc), ale „lepší střední třída“ v Česku už při těch 60 000Kč/netto, takže asi 60 až 200 tisíc, ale né např. 500 tisíc až milión, to už je zase další liga.

před 2974 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek