mosoj

Kolik musím mít milionů, abych patřil do lepší střední třídy?

Můj milovaný Kalousek nedávno v TV prohlásil, že kope za lepší střední třídu.
Čímž nepřímo prohlásil, že na většinu národa se…! To je také demokracie.

Samozřejmě jenom gecco pokládá smysluplné otázky a odpovědi. Já někde něco píši o majetku? Pláci plác! Jestliže se něco rozlišuje na vyšší a nižší střední třídu, musí být nějaké oficiální měřítko, jinak je to stejné pláci plác.

Nejlepší odpověď
gecco

Ta otázka je postavena naprosto nesmyslně…
😉
V tomto kontextu není rozhodující majetek, ale příjem – pokud možno trvalý (je jedno, zda roční nebo měsíční periodicity) a jistý (tedy je fuk, zda jde o zaměstnance, podnikatele, rentiéra…*).
___
Pokud jde o „vyšší střední“ – žádné takové ´kastování´ oficiálně (pokud vím) neexistuje, takže bych vyšel z výše mediánu platu, který je za 2014 cca 23.000,– Kč/měs (za 2015 není dosud oficiálně znám – opět, pokud vím), což je ročně cca 300.000,– Kč…
Takže kdo má roční zdanitelný příjem aspoň 300.000,– Kč – patří do vyšší třední třídy. Podle mne…
😉
______________
*) mimochodem – nevyděloval bych živnostníky z řad podnikatelů…
😉
_____________­________________________­____________
Mosoji, vy už vážně ztrácíte soudnost…

  • „Kolik musím mít milionů“ – to píšete vy – a o čem, když ne o majetku??
  • „musí být nějaké oficiální měřítko“ – vy o nějakém víte??

___
Jo, je to „pláci plác“ – proč jste neuvažoval o chvíli důkladněji, než jste tu otázku ´odeslal´??

Další odpovědi
zzzzz

Řekla bych, že do lepší střední třídy patří ten, co má své bydlení, auto, trvalou práci, každý rok si zajede někam na dovolenou a před výplatou nepočítá drobné.
Takových lidí je celkem dost, je to snad každý vysokoškolák a dokonce i spousta řemeslníků.

Arixxon

Taky bych řekl, že do lepší střední třídy patří ten, kdo neplatí nájem (tedy, má vlastní bydlení → byt/dům který vlastní), to samé s autem, práci s příjmem a na dům ani auto již nic nesplácí. Má tedy všechno k tomu aby se posunul výše a nemusel se ohlížet zpět.

BANAN93

Kalousek má těžce nakufrováno – vždyť převlíká politické kabáty, aby byl u koryta už spoustu let :D

jsem zvědavej jestli vstoupí do ANO :D – nebo k Okamurovi :D

jmhad

k tomu Kalouskovi „Veřejně tu tedy prohlašuji, že si i já myslím, že si Miroslav Kalousek s velkou pravděpodobností nakradl hezké miliardy… Žijeme ve fasádní demokracii.“ Tolik současný ministr spravedlnosti za hnutí ANO, Robert Pelikán.

anonym

otázka jak z mateřské školky. i kdyby jsi měl miliardu, tak budeš pořád mosoj

terry

Na kterém řádku daňového přiznání je částka ročního zdanitelného příjmu? Abych věděla, do které třídy vlastě patřím 🙂

mosoj

zzzzz ....... budeš muset přitvrdit. To co říkáš by mělo být dostupné každému občanovi který pracuje. Auto již dávno není symbolem bohatství.
Střední třída začíná někde u podnikatelů a dobrých živnostníků, ovšem kteří jsou ti lepší ??

Agneta

Střední třída začíná možná u malopodnikatelů (25 až 60 tisíc), ale „lepší střední třída“ v Česku už při těch 60 000Kč/netto, takže asi 60 až 200 tisíc, ale né např. 500 tisíc až milión, to už je zase další liga.