erevin

Kolik musí sníst měsíc starý králík mlíčí?

Mám doma králíka, kterému je přes měsíc a táta mi furt říká ať mu jdu pro mlíčí, ale to musí mít pořád, co jíst nebo kolik toho mlíčí musí sníst, když k jídlu dostává jen mlíčí, rohlík nebo chleba a vodu?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
johana 56

U mladého králíka je na místě otázka kolik může,ne musí.Mlíčí je spíše něco jako zákusek, přilepšení.Nesmí být mokré,nebo zapařené.Základem je voda,seno,chléb,ne­uškodí vařené brambory smíchané se šrotem a najemno nasekanými kopřivami.

Další odpovědi
Drap

Tak aby se nasytil. Tato skladba krmení však neni příliš vhodná. Měl by , obvzláště takhle mlady, dostávat i kvalitní seno, popřípadě granule a i jiné zelené krmivo.

beer

Mlíčí mají sice králíci velmi rádi, ale opatrně, zvlášť u mladého zvířete!
Na zelené si musí zvykat postupně, ne abys mu tam najednou dala celou hromadu. Tedy postupně dávky přidávat a sledovat stolici – jakmile dostane průjem (možný důsledek razantního přechodu na zelené), zelené omezit, případně dokud se neupraví stolice vyřadit docela.
Seno, vodu a třeba ten tvrdý chléb musí však mít k dispozici neustále!
Vet.praxe
Něco obsáhlejšího jsem ti i vyhledal: http://www.kra­lici.cz/pages­.asp?f=krmeni#du­lezite